Další vydařený ročník lesního běhu Malá Křivoklátská

26.10.2023

V sobotu 21. října proběhl již 51. ročník tradičního lesního běhu Malá Křivoklátská, který pořádá jednota Sokol Křivoklát a mezi jehož podporovatele už léta patří i společnost EPDOR. Tato oblíbená sportovní událost je pro nás srdeční záležitostí, a kromě finanční podpory se členové týmu EPDOR aktivně účastní i samotného závodu. Letos svoje síly s ostatními běžci poměřili Peter Szenasy, Petr Lichý, Kristián Marcinčák, Andrii Mozhar a Juliette Tort.

Akce se účastní muži i ženy ve všech věkových kategoriích, na startovní čáru u různě dlouhých tratí se mohou postavit malí sportovci mladší tří let i zkušení závodníci ve věku 80 a více let. Hlavní závod odstartoval hromadným startem ve sportovním areálu Kolečko, a běžce krásným prostředím údolí Rakovnického potoka a podhradím majestátného gotického hradu Křivoklát provedly jeden nebo dva 3000 m dlouhé okruhy. Z našich závodníků trasu nejrychleji zdolal Petr Lichý, který do cíle doběhl s časem 32:29, za ním následovali Kristián Marcinčák (39:40), Andrii Mozhar (44:31) a Peter Szenasy (54:54). Juliette Tort se s časem 33:20 v kategorii žen do 34 let umístila na krásném 6. místě.

Pořadatelé připravili zázemí i pro ty, kteří se na sportovní výkon sami necítili, ale přilákala je možnost závodníky morálně podpořit a v klidu strávit příjemný víkendový den v krásné přírodě křivoklátské CHKO. Návštěvníky v areálu čekal bohatý doprovodný program, jako například ukázka historického šermu, hudební zpestření, a příjemné posezení u táboráku nebo občerstvení v přístřešku.

Závodníkům gratulujeme k jejich výsledkům a všem, kteří se na organizaci této akce letos podíleli, děkujeme za další vydařený ročník!