Domov Alzheimer zvyšuje kvalitu péče díky moderní technologii Sensowatch

24.09.2020

Pro Domov Alzheimer v Roztokách u Prahy je zvyšování kvality péče o klienty nikdy nekončícím procesem. Pro zvýšení bezpečnosti a sociálního komfortu zejména při nočním odpočinku nyní angažoval nejmodernější technologii - detekční systém Sensowatch. 

Sensowatch je bezkontaktním a bezdrátovým systémem pro detekci mimořádných situací v pobytových zařízeních sociálních služeb a ve zdravotnických zařízeních. Díky tomuto systému má pečující personál neustálý přehled o tom, zda některý z klientů netrpí noční můrou, zda neopustil pokoj či zda v pokoji neupadl. Taková informace je důležitá zejména v nočních hodinách, kdy je přítomno méně pečovatelského či ošetřovatelského personálu. Nadto systém Sensowatch poskytuje informace o teplotě či relativní vlhkosti v místnosti, díky čemuž je možné kdykoli ověřit, že je o pohodlí klientů řádně pečováno.

Systém Sensowatch je personálem i managementem Domova Alzheimer aktivně používán a oceňován. Z pohledu sociální pracovnice Mgr. Veroniky Brunnerové poskytuje systém ,,pocit jistoty a bezpečí, který je v prostředí Domova Alzheimer nezbytný."

Detekční systém Sensowatch by brzy měl začít sloužit nejen v dalších Domovech Alzheimer, ale i v domovech seniorů a jiných pečovatelských zařízeních v České republice.