EPDOR na francouzsko-českém fóru o jaderné energetice

17.10.2023

Jaderná energie jako příležitost pro regionální rozvoj byla tématem setkání platformy Sustainable Business Forum, které se konalo minulou středu 11. října v rámci Francouzského pavilonu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

MSV, nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, proběhl ve dnech 10.–13. října a přilákal desetitisíce návštěvníků, kteří se přišli seznámit s technologiemi a inovacemi napříč všemi klíčovými oblastmi strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Francouzský pavilon, který na MSV zajišťuje Francouzsko-česká obchodní komora, prezentuje špičkové francouzské technologické a průmyslové know-how. Zásadním přínosem této akce je další sblížení francouzsko-české podnikatelské komunity, propojení odborníků z obou zemí a nové příležitosti pro navázání obchodních partnerství.

Prostor k diskuzi o příležitostech jaderné energetiky a francouzsko-české spolupráce poskytlo Sustainable Business Forum, kde v diskuzi u kulatého stolu vystoupil Peter Szenasy, zakladatel a generální ředitel společnosti EPDOR. Účastníci diskuze zde sdíleli své poznatky a zkušenosti na téma udržitelné pracovní síly pro český a evropský jaderný program. Zabývali se například tím, jak efektivně posílit vzdělávací systém a rekvalifikaci tak, aby byl zajištěn dostatek vysoce kvalifikované pracovní síly pro jaderné projekty. Tématem byla také výstavba nových jaderných zdrojů a maximalizace přínosů jaderného průmyslu pro region a ekonomiku.

Velmi si ceníme této jedinečné příležitosti a všem děkujeme za přínosnou diskuzi.