EPDOR na World Nuclear Exhibition 2021

08.12.2021

V uplynulém týdnu se zástupci EPDOR zúčastnili 4. ročníku slavné světové jaderné výstavy v Paříži, oficiálně World Nuclear Exhibition 2021, události dedikované jadernému průmyslu. Letošní výstava, která se konala mezi 30. listopadem a 2. prosincem, se nesla v duchu tématu "Jaderný průmysl, klíčový hráč pro nízkouhlíkovou společnost a odpovědnou budoucnost". Organizátoři výstavy pro globální jaderný sektor predikují klíčovou roli v "boji proti klimatickým změnám vedoucímu k urychlení a zintenzivnění akcí a investic k dosažení udržitelné budoucnosti s nízkými emisemi uhlíku". Toto poselství je v perfektním souladu s vizí budoucnosti, jak si ji představuje naše společnost.

Zástupci EPDOR se při pobytu v Paříži setkali s řadou vážených obchodních partnerů, kupříkladu se zástupci EDF, Framatome, SETEC, či ABMI, představiteli českého státu z MPO či MZV, a v neposlední řadě také se stávajícími či potenciálními partnery z českých energetických a průmyslových firem, jmenovitě ze Skupiny ČEZ, ZATu, SIGMY , ŠKODY JS, I&C Energo a ÚJV.

Během události se EPDOR podařilo podepsat důležité Memorandum o spolupráci s dlouhodobým francouzským partnerem EKIUM, zastoupeným Christophem Zaiou (na fotografii níže). Obecně se naši kolegové vrátili z akce s velkým očekáváním a pevně doufáme, že jednání na WNE 2021 přinesou ovoce v podobě zajímavých projektů a obecného progresu v oblasti jaderné energetiky v České republice. V neposlední řadě bychom tímto také rádi ocenili skvělou práci, kterou GIFEN odvedl při přípravě tak skvělé akce!