EPDOR organizátorem Jaderného Dne v Paříži

07.07.2021

16. června EPDOR ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky organizoval v Paříži Jaderný Den.

Tento den, iniciovaný společností EPDOR, shromáždil nejdůležitější aktéry francouzského a českého jaderného průmyslu, kteří se setkali a společně diskutovali o budoucích společných projektech.

V posledních letech se jaderný průmysl značně vyvíjí a objevuje se zájem o tento průmysl, protože evropské země, zejména Francie a Česká republika pochopily a předpokládají, že ekologická energetická budoucnost se neobejde bez jaderných energií.

Dané diskuze o budoucnosti jaderné energie se účastnilo mnoho společností, včetně českých jaderných hráčů; ZAT, ŠKODA JS, SIGMA, Řanda Havel Legal, ÚJV Řež, Česká jaderná společnost a Česká aliance energetického průmyslu a francouzští hráči: EDF, Framatome, Engie, Bouygues, Bilfinger SE, Ekium, SETEC, Georgin, LEMER Foundry a nakonec GIFEN.

Během dne bylo probíráno mnoho témat a můžeme si představit několik skvělých budoucích projektů:

  • Rekonstrukce řídicího systému jaderné elektrárny Dukovany
  • Vývoj zařízení a komponent pro jaderné elektrárny EPR, konkrétněji pro reaktor typu EPR1200
  • Dlouhodobá partnerství s lokálním přístupem
  • Údržba jaderných elektráren a zejména recyklace.


Po iniciování těchto schůzí EPDOR doufá, že bude součástí spolupráce na těchto budoucích projektech, bude se účastnit a přispívat svými odbornými znalostmi na všech úrovních, zejména tím, že pomůže tyto projekty konkretizovat a umožní další pokrok v jaderném průmyslu.