Ohlédnutí za vodíkovým veletrhem H2 Meet v Jižní Koreji

13.11.2023

O cestě Petra Lichého, Managing Directora společnosti EPDOR Innovation, na vodíkový veletrh H2 Meet 2023 v jihokorejském městě Kojang v oblasti hlavního města Soulu, jsme psali ZDE.

Petr kromě samotného veletrhu navštívil výrobu vodíkových palivových článků ve společnosti S-Fuelcell Co., Ltd. a probral s nimi možnosti případné spolupráce s EPDOR Innovation. Přímo na veletrhu se zúčastnil několika obchodních jednání, v rámci kterých se setkal například se zástupci firem Doosan Fuel Cell Co., Ltd. a VINATech Co., Ltd., které se také zabývají technologiemi palivových článků a možnostmi energetického využití vodíku.

Na veletrhu se protnuly oblasti výzkumu, podnikání i politiky a pozornost směřovala k aktuálním tématům a trendům vodíkového trhu, jako je například vodíková mobilita nebo právě technologie palivových článků. Vzhledem k tomu, že vodík by měl v příštích letech hrát důležitou roli v dosažení záměru Evropské unie dlouhodobě omezit využívání fosilních paliv a urychlit dekarbonizaci, jsou pro nás poznatky z této akce nedocenitelné. Petrovi děkujeme za reprezentaci společnosti!