Své síly s EPDOR spojuje Zuzana Laugier, expertka pro jadernou energetiku

13.05.2021

Je nám velkým potěšením oznámit, že se k nám v uplynulých týdnech připojila Zuzana Laugier, zkušená odbornice na jaderný průmysl s téměř 10letou praxí v oboru, zejména pak na francouzském trhu. Jejím úkolem je řídit nově založenou větev EPDOR zvanou EPDOR Nuclear. 

Po ukončení magisterského studia na Vysokém učení technickém v Brně byla Zuzana pozvána na JE Paluel v Normandii, kde objevila svět atomové energie. Jelikož jí jaderné elektrárny učarovaly, strávila celé 4 roky prací ve strojírenském centru Électricité de France v Marseille a poté dalších 5 let na různých jaderných elektrárnách ve Francii, kde se zaměřovala hlavně na údržbu, výstavbu nových modifikačních projektů souvisejících s jadernou katastrofou ve Fukušimě a prodlužování životnosti jaderných bloků. Byla také zodpovědná za komunikaci s Úřadem pro jadernou energii ve Francii (ASN). Po 9 letech v EDF se stala členkou vedoucího týmu Compagnie Nationale du Rhone (CNR), kde se zaměřila na provoz a údržbu vodních elektráren.

V současné době Zuzana komunikuje s mnoha partnery a potenciálními klienty. snaží se pomoci navázat partnerství mezi českými a francouzskými společnostmi a identifikovat vhodné projekty jak v České republice, tak ve světě. Součástí tohoto úsilí je mimo jiné organizace společenské události s jadernou tématikou v Paříži, a to ve spolupráci s ambasádou České republiky. Přejeme jí hodně štěstí v jejím úsilí!