Úspěšný rok s elektromobilem ŠKODA Enyaq iV

26.06.2023

Už je to víc než rok, co se na koncovku dobíjecího kabelu na parkovišti u naší kanceláře připojil tento bílý elegán, který se brzy stal nedílnou součástí naší společnosti a pravidelně s ním cestují tři naši pracovníci. Rozvoj elektromobility se od té doby nadále posouvá mílovými kroky kupředu, a na dohled je přechod na čistší a udržitelnější dopravu. Současný vývoj nasvědčuje tomu, že i do českých garáží a na parkoviště přichází doba elektrická. Čistá mobilita je ostatně i jedním z hlavních cílů Evropské unie v boji o ekologičtější přístup a lepší životní prostředí. Mezi nejčastěji zmiňované výhody elektromobilů patří jejich jízdní vlastnosti, náklady na provoz, udržitelnost, a obecně menší celková uhlíková stopa.

Jaké jsou tedy naše dojmy poté, co jsme dlouhodobé fungování na denní bázi vyzkoušeli na vlastní kůži? Máme najeto asi 35 000 km, takže můžeme potvrdit, že elektromobil v běžném provozu obstojí na výbornou a bez problému zvládne i 150 km dlouhou cestu z Prahy na Náchodsko. Hlavní přednosti vozu spočívají v hladké a pohodlné jízdě, která je navíc oproti autům se spalovacím motorem tichá a hlavně bezemisní. Našim potřebám odpovídá dojezd i spotřeba, kdy většinu času nabíjíme u naší provozovny převážně elektřinou z našich solárních panelů. Třešničkou na dortu je moderní, stylový a nadčasový interiér, který doplňuje celkový zážitek z jízdy.

Elektromobilita jede na plné obrátky a s tím, jak roste dobíjecí infrastruktura a dynamicky se rozvíjí odvětví elektrických vozidel, se jasně rýsuje budoucnost osobní dopravy. Naše zkušenosti potvrzují, že není čeho se obávat, naopak je se na co těšit co se týče inovací v této oblasti a jejich přínosu pro současnou i následující generaci. 

Aby moderních vymožeností nebylo málo, v našem týmu pracujeme i s umělou inteligencí – prohlédněte si obrázky a porovnejte, jak našeho Enyaqa zachytila AI.
Aby moderních vymožeností nebylo málo, v našem týmu pracujeme i s umělou inteligencí – prohlédněte si obrázky a porovnejte, jak našeho Enyaqa zachytila AI.